Fascie a mysl

Seminář na téma, jak lze pomocí myšlenky ovlivnit postavení těla. Možná si kladete otázku, jestli je vůbec něco takového možné. Ano, je to možné a změny se dějí již po první myšlence. Děje se to díky velkému množství receptorů ve fasciální a svalové tkáni. 

Vlivem sedavého způsobu života, ze kterého se postupně s přibývajícími lety ztrácí pohyblivost, pružnost a různorodost pohybu, přecházíme na tzv. pohybového autopilota. Určitým způsobem sedáme a vstáváme, stojíme u vaření, chodíme s taškou přes rameno, hrajeme tenis a mnoho dalších činností, u kterých už nepřemýšlíme, jak ten pohyb vlastně vypadá. 

Když se chystáte naučit se novou činnost, vyžaduje to pozornost mysli. Stejně jako, když se učíte řídit auto. Až si pohyby častým opakováním uložíte do paměti, začnete je dělat automaticky a už nad nimi nepřemýšlíte. Stejně k tomu dochází např. v případě úrazu - určitou dobu používáte jednu část těla jinak než tu druhou a za tu dobu si tělo zvykne na nový pohyb a používá jej stále, i když už není třeba. Časem v těle vznikne velká svalová nerovnováha, klouby jsou vyoseny ze svého postavení a vznikne např. artróza, výhřez ploténky (to jsou ty horší případy) nebo "obyčejná" bolest v zádech.

Všechny tyto svalové nerovnováhy, zatuhlosti, ztráty pružnosti a pohyblivosti se dají odstranit. Je třeba mít pouze otevřenou mysl a nenechat se odradit, pokud se úspěch nedostaví okamžitě.

Pozvánka na akci na téma:

Rodové kódy

Čísla a kódy nás provázejí, aniž bychom si uvědomovali, jak ovlivňují naše životy. Zvykli jsme si na čárové kódy zboží, banky používají kódy k účtům klientů a peněžním transakcím.

Ale i naše osobní životy ovlivňují kódy. Náš základní kód je DNA. Specifická kombinace chromozómů určuje, že se narodí člověk. Další kódy jsou v informačním poli. A právě tyto kódy ovlivňují naše životy. Přebíráme je po rodičích, po generace se dědí určité zakódované informace a ve svém současném životě je podvědomě přebíráme. A často jednáme pod jejich vlivem a vůbec netušíme, že právě tyto informace přináší do života utrpení a bolest.

Je třeba se na život a situace dívat ze správného úhlu pohledu. Často ve svém životě děláme stále stejnou chybu, bez toho, že bychom si byli vědomi, že děláme chybu. Protože si myslíme, že vše děláme podle své nejlepší vůle. Je dobré občas poodstoupit a podívat se na události trochu z jinak.

Lze se tyto kódy změnit a žít šťastný a spokojený život?

Odpovědi na otázky a řešení svých situací můžete najít na přednášce   Rodové kódy Žanny Školové. 

 

 

Přednáška

Fascie a jejich význam pro zdravé tělo a pohyb

Výzkumy posledních let ukazují na doposud nezmapovanou část našeho těla - fascii. Tato součást těla má pro jeho správný pohyb obrovský význam, který lékaři dosud plně neobjevili. Přijďte si poslechnou, jak se díky fasciálním tkáním můžete natrvalo zbavit bolestí zad a celého těla.

Přednáška proběhne 14.2. v knihkupectví Kapitola ve Frýdku - Místku od 18 hod.