Příčina nebo následek?

Rychlý způsob života dnešní doby sebou nese mnoho zdravotních potíží. Nejčastější jsou bolesti zad. Sypete do sebe hromadu prášků, běháte po doktorech a rehabilitacích, snažíte se cvičit, ale bolesti tady jsou stále.  Až jednoho dne po několikáté návštěvě u lékaře se dozvíte se diagnózu – např. výhřez ploténky.

Tak konečně „už vím proč mě záda bolí“ asi si oddechnete. Ale co teď s tím? Operativní nebo konzervativní léčba. Obojí má svá pro i proti. Pokud je výhřez už opravdu velký, tak operace. Ta ale není vždy tím nejlepším řešením. Bolestí trpět nechcete, takže prášky. Jak dlouho? Po zbytek života? No to se k té operaci dopracujete také.

Naštěstí existuje jiné a lepší řešení. Nejprve si musíte zodpovědět, jestli je bolest a s tím spojené následky, opravdu příčinou nebo jen následkem. Je třeba začít hledat. Ušetřím vám cestu – výměna matrace v posteli, nová židle a více pohybu to nezachrání. Odpověď musíte jít hledat tam kde se očima nemůžete podívat. Do svého těla a mysli.

Ano, odpověď a způsob jak z potíží ven, naleznete pouze ve svém vlastním těle a ve své mysli. Jste překvapení? Nehledejte příčinu bolesti někde venku, mimo své tělo. Pravá příčina se ukrývá ve vašich svalech a tkáních zvaných fascie. Nesprávným používáním svého těla vzniká v měkkých tkáních napětí a ztuhlost. Dlouhodobé sezení, setrvávání v jedné pozici, těžká práce, únava, nedostatek tekutin a špatná výživa už jen násobí a podporují  vznikající problém.

Fascie (pojivová tkáň) byla mnoho let vnímána jen jako něco co spojuje svaly ke kostem, obaluje orgány, svaly, nervy, cévy. Ale jinak nic. Poslední výzkumy ukazují, že fascie toho umí mnohem více. A je hlavním komunikačním médiem v těle. A především díky fasciím žijeme. A to doslova od početí až do smrti.

Vědomá práce s fascií dokáže odstranit naprostou většinu různých bolestí pohybového aparátu. Co to znamená vědomě? To je, že si jakýkoli pohyb dokáže plně uvědomit a procítit v těle. Že si uvědomíte svého autopilota a dokážete ho vypnout.

Tělo se vám pak odmění naprosto nečekaným rozšířením svého vědomí a vnímání. A začnete si doopravdy užívat svého života a všech jeho krás.

Dana Bendová
Jsem fascinována lidským tělem a jeho dokonalostí. Mým posláním je učit, jak se zbavit svých zažitých a nevhodných pohybových stereotypů. Nemusíte trávit hodiny cvičením, pokud to není zrovna Váš koníček nebo nemáte dostatek času. Chci vám ukázat, že i obyčejný každodenní pohyb lze změnit tak, že můžete žít v naprostém souladu se sebou samými, bez zbytečného napětí a bolestí. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře
  • Stáhněte si eBook zdarma

    Jak myšlením tělo změním

  • Poslední příspěvky
  • Rubriky