Můj vnitřní kompas – proč jsem rozhodla psát blog

Máte svůj vnitřní kompas?

Cesta introverta k plážovému podnikání. V mém životě nastalo několik mezních okamžiků, kdy jsem měla potřebu něco udělat, něco změnit. Zásadně. Prvním významným mezníkem bylo rozhodnutí projít masérským kurzem a začít podnikat na volné noze. Dnes už vím, že to chce spoustu odvahy. Ale před lety jsem neřešila mnoho věcí, protože jsem netušila do čeho jdu.

Kdybych tušila do čeho se pouštím,
tak sedím na zadku. Naštěstí kdyby neexistuje.
A za to jsem moc vděčná. Děkuji svému vnitřnímu kompasu.

Když myslíš, že můžeš, máš pravdu. Když myslíš, že nemůžeš, také máš pravdu.                                                                                                                                                        Henry Ford

V hlavě jsem měla jediný cíl – pomáhat lidem. V průběhu let jsem prošla spoustou kurzů a některé měly zásadní vliv na můj život. Jedním z nich byl seminář firmy Joalis. Seděla jsem na přednášce, úplně vzadu, abych moc nevyčnívala. Přednáška byla zajímavá a já jsem měla v hlavě jeden dotaz. Už jsem se chystala, že položím otázku, když najednou cítím bušení srdce, horkost ve tvářích, dřevěný jazyk, stažené hrdlo. Také to znáte? No, říkám si, tak za chvíli. Ještě se hlásí ten a tamten.

Myslíte, že jsem položila svůj dotaz? Nikoli. Hlas byl uškrcený někde v hlubinách mého těla. Nakonec tu moji otázku někdo položil. Uf, jaká úleva. Nemusím se ptát. Takhle to šlo, na několika následujících seminářích. Časem jsem zjistila, že když budu usilovně myslet na svoji otázku, tak se někdo zeptá. To bylo zajímavé zjištění :-). Ale pak mě to přestalo bavit. Jsem snad nemocná, že se nemůžu zeptat sama? Tak jsem šla do akce. A ejhle! Ono to není tak  strašné :-). Kdo se bojí, nesmí do lesa. Tak jsem se přestala bát, jestli moje otázka není hloupá.  A přestala jsem si říkat, co tomu řeknou ostatní.

Velká změna u mě nastala, když jsem se přihlásila na seminář Kreslení pravou mozkovou hemisférou. Moc jsem chtěla umět kreslit a obdivuji všechny, kterým to jde samo a přirozeně. Já, umím leda tak nějakou nepovedenou malůvku, kterou raději neukazovat. Prohlížela jsem všechny stránky s danou tématikou a říkala si: „No oni to všichni dokázali, ale já budu první vyjímka, u koho se to nepovede. Po prvním dnu jsem šla do kolen. JÁ KRESLÍM 🙂. No porovnejte sami, zda tento kurz byla dobrá investice.

       Audry_Hepburnov_   Jirka M

Osobně hodnotím, že ano. Nejen tím, že jsem objevila krásu kresby a že si ji mohu užívat také, ale že moje sebevědomí opět stouplo o několik řádů výš. Děkuji. V nejbližší době mám v plánu kurz zpívání. Neumím zpívat :-).

A proč Plážové podnikání? Jak to souvisí se sebevědomím a kresbou? Jednoduše. Dělám práci, která mě naplňuje a mám potřebuji ji šířit více mezi lidi. Opět můj vnitřní kompas říká, že toto je skvělý směr. Díky Stáňo, že jsi a že jsi začala v tomto oboru podnikat 🙂. Říkám si, že každý člověk je jako kapka v moři a miliardy kapek tvoří moře. Můžete si říkat, že jako samotná kapka nezmůžete nic. Ale Gándhí byl také jednou kapkou v lidském moři a dokázal s ním hnout. A v programu Stáni Mrázkové máme možnost se spojit do jedné velké kapky a takových kapek může být víc. Pak už to není jedna malá kapka, ale pořádný déšť a z něj jezero a pak moře, oceán.

Nevím, jestli budou mé názory na blogu někoho zajímat, ale jedno vím určitě. Mě pomáhají třídit myšlenky, učím se přestat se bát jít se svou kůží na trh. Všem, kteří stále přemýšlejí, že na tohle nebo ono nemají, že oni nejsou tak dobří, říkám „hoďte to za hlavu a přestaňte se bát“. Každý jsme jedineční a už to, že jsme na tomhle světě je výhra. Výhra zvaná život. Tak běžte a hrajte.

Jednou jsem si s kamarádem Jirkou psala haiku. To jsou takové krátké básničky. Tehdy mě napadla jedna, kterou jsem ještě nikdy nikomu neřekla. Tak teď ji tady máte:

Obrázek 30

Nebojte se hrát tu svou hru a hrajte ji, jak nejlépe umíte. Před smrtí bychom měli litovat toho, o co jsme se nepokusili, než toho co jsme provedli. Máte seznam věcí, které chce ještě před smrtí zažít? Ano? Tak super, pusťte se do nich. Nemáte? Honem si sedněte a napište, aspoň 10, pro začátek. Svět je krásné místo k žití, tak toho hleďte náležitě využít. Dokud jste tady :-).

Jedním z mých snů (a jejich ještě hodně) bylo právě něco takového jako je teď plážovka. A věřte mi, že jsem se dlouho odhodlávala vyjít ven ze své ulity. Ale když to nezkusím, tak nic nezjistím. Tak vám přeji, opusťte své ulity, pusťte se bezpečného břehu, skočte do vody a plavte. Držím vám palce.

S láskou a sluncem v duši  Dana

Dana Bendová
Jsem fascinována lidským tělem a jeho dokonalostí. Mým posláním je učit, jak se zbavit svých zažitých a nevhodných pohybových stereotypů. Nemusíte trávit hodiny cvičením, pokud to není zrovna Váš koníček nebo nemáte dostatek času. Chci vám ukázat, že i obyčejný každodenní pohyb lze změnit tak, že můžete žít v naprostém souladu se sebou samými, bez zbytečného napětí a bolestí. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře
  • Stáhněte si eBook zdarma

    Jak myšlením tělo změním

  • Poslední příspěvky
  • Rubriky