Jak  myšlením tělo změním

Trápí Vás různé bolesti zad a kloubů? Máte špatné držení těla, napětí a pálení ve svalech? Běháte od lékaře na rehabilitaci, polykáte prášky proti bolesti a stále bez velkého výsledku? Pak je tento eBook určen právě pro Vás. Dozvíte se příčiny Vašich potíží a jak je odstranit. Zbavte se bolestí jednou provždy :)

Respektujeme vaše soukromí a nikdy vám nebudeme posílat spam.

Rolfterapie

Přemýšlíte co vlastně ten název znamená? 

Jedná se o manuální terapii s měkkými tkáněmi - úpony, vazy, šlachami a fasciemi. Fascie je tenká blána kolem každého svalu a svalového vlákna, každého orgánu, nervu a vyplňuje všechny mezibuněčné prostory. Umožňuje svalům jejich pohyb vůči sobě a zároveň jim poskytuje oporu. V mezibuněčném prostoru tvoří nárazníkovou zónu, která je schopna absorbovat energii nárazu a tím chránit kosti a orgány před poškozením. 

Ale nejen úrazy mohou poškodit tělo, také jde pohyb samotný. Hlavně dlouhodobý a jednostranný pohyb nebo naopak dlouhodobé statické pozice často poškozují naši tělesnou schránku. Fascie vždy poskytuje svalům potřebnou oporu, ale protože lidské tělo má tendenci při opravách sebe sama přehánět, tak dochází i k přílišnému tuhnutí tam, kde to nepotřebujeme. A tady pak vznikají problémy s napětím v tkáních a různými potížemi v celém tělesném systému.

Naštěstí se vždy objeví moudří lidé, kteří naleznou způsob, jak si pomoci. Jedním z takových lidí byla Ida Rolf, brazilská biochemička, která vynalezla metodu manuální terapie: ve světe známé jako Strukturální integrace - Rolfing, v Čechách pod názvem Rolfterapie. Tato terapie pomáhá odlepovat slepená místa v těle a tím navracet ztracený pohyb tělesným strukturám. 

Lidské tělo si můžeme představit jako jednotlivé kostičky uložené na sobě. A pokud nejsou kostky na svých místech, struktury jsou rozházené, tak potom ani funkčnost pohybu nemůže být správná a tím efektivní. Tělo potom nehospodárně pracuje se svou energií a mohou vznikat různé zdravotní potíže. Naopak uspořádaná struktura umožňuje efektivní práci s tělesnou energií a tím související menší opotřebení buněk a orgánů.